#FUTURE SUKCES

Dni Kamali

“What I want young women and girls to know is: You are powerful and your voice matters. You’re going to walk into many rooms in your life and career where you may be the only one who looks like you or who has had the experiences you’ve had. But you remember that when you are in those rooms, you are not alone. We are all in that room with you applauding you. Cheering your voice. And just so proud of you. So you use that voice and be strong.”

„Chcę by zarówno kobiety jak i dziewczyny wiedziały to iż są silne i ich głosy się liczą. Wejdziesz do wielu pokoi w swoim życiu i karierze w których możecie być jedyną osobą wyglądającą tak jak Ty lub mająca takie same doświadczenia jak Ty. Należy jednak pamiętać będąc w tych pokojach, że nie jesteś sama. wszystkie jesteśmy w tym pokoju bijąc Tobie brawo. Dopingując Twój głos. Dumne z Ciebie. Więc użyj swojego głosu i bądź silna.”

Bez wątpienia jednym z  najgłośniejszych nazwisk w USA stało się Harris, gdy Joe Biden 11 sierpnia ubiegłego roku ogłosił, iż Kamala Harris zostaje jego kandydatką na urząd Wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Duet Biden – Harris dnia 20 stycznia 2021 roku został zaprzysiężony do sprawowania funkcji prezydenta oraz wiceprezydenta. Kamala Harris jest pierwszą kobietą, Afroamerykanką i pierwszą osobą południowoazjatyckiego pochodzenia, która piastuje urząd wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Bezsprzecznie od początku swojej kadencji próbuje pokazywać młodym dziewczynom, że wszystko jest możliwe i ich szanse na sukces są wielkie.

Urząd wiceprezydenta jest w Stanach Zjednoczonych drugim najważniejszym urzędem politycznym. Co ciekawe do 1804 roku wiceprezydentem zostawał kandydat, który otrzymał drugą największą liczbę głosów w wyborach prezydenckich, lecz ze względu na różnice polityczne zmieniono tą regułę. Do obowiązków osoby piastującej ten urząd należy między innymi pełnienie funkcji przewodniczącego Senatu, wspieranie polityki i programu legislacyjnego prezydenta oraz są zobowiązani do przejęcia funkcji prezydenta w każdym momencie, gdy prezydent nie będzie mógł sprawować tej funkcji. Prezydent USA ma swoją siedzibę w Białym Domu zaś wiceprezydent rezyduje w Number One Observatory Circle a jego biuro znajduje się Zachodnim Skrzydle Białego Domu, niedaleko Gabinetu Owalnego. 

Swoją kadencję Kamala rozpoczęła dnia 20 stycznia 2021 roku składając przysięgę w Waszyngtonie. Tak mówiła Harris wygłaszając swoją płomienną przemowę o aspiracjach Amerykanów “Even in dark times, we not only dream, we do. We not only see what has been, we see what can be. This is American aspiration”. Pierwszy dzień pracy w Białym Domu Harris zaczęła zaś od przeczytania listu od byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a, a urzędnik administracyjny powiedział wciąż jest możliwość nawiązania współpracy w przyszłości. Pierwszym zagranicznym przywódcom z którym skontaktowała się Harris po objęciu urzędu był kanadyjski premier Justin Trudeau. Wiceprezydent wyraziła chęć Stanów Zjednoczonych do bliskiej współpracy z Kanadą w wielu kwestiach takich jak walka z pandemią COVID-19, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i rozszerzanie partnerstwa gospodarczego pomiędzy państwami aby tworzyć miejsca pracy w obydwu krajach.

Od ponad 100 dni, które minęły od rozpoczęcia kadencji Biden i Harris pracują nad zacieśnieniem ich relacji, działając ramię w ramię. W swoich wypowiedziach Kamala bardzo często wspomina jak wielką rolę ma dla nich współpraca oraz zdanie i opinia wspólnika. Do tej pory największym zadaniem, o którego zadanie została poproszona Harris jest próba regulowania napływu migrantów z Ameryki Środkowej przebywających do południowej granicy, poprzez zaangażowanie dyplomatyczne z przywódcami tego regionu. Wizyta wiceprezydent w krajach Ameryki Środkowej jest planowana na czerwiec i ma być wypełniona nie tylko spotkaniami z przywódcami lecz również z organizacjami społecznymi oraz grupami kobiet. Harris przyznaje, że nie jest to problem, który będzie mogła rozwiązać w krótkim czasie, lecz ma nadzieję na progres, który będzie się przyczyniał do nadchodzących zmian.

„You’ll recall that when Joe Biden asked me to join him on the ticket, he did so with a sense of intentionality, of purpose, knowing that he and I may have very different life experiences but we also have the same values and operate from the same principles. It was something that I know he was very intentional about in terms of asking me to run with him and to serve him, which is that I will bring a perspective that will contribute to the overall decisions that we make.”

„Możecie pamiętać, że gdy Joe Biden poprosił mnie o dołączenie do niego, zrobił to w pełni świadomy tego, iż on i ja mamy inne doświadczenia życiowe lecz wyznajemy takie same wartości i działamy w oparciu na tych samych zasadach. Był bardzo tego świadom, gdy pytał mnie o startowanie wraz z nim i służenie mu, co oznacza, że przedstawię perspektywę, która przyczyni się do ogólnych decyzji, które podejmujemy.”

Harris podejmuje wiele działań mających na celu wspieranie programu Joe Bidena. W styczniu rozmawiała między innymi z Dr. Tedrosem Adhanom Ghebreyesusem – generalnym dyrektorem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), potwierdzając tym samym, że chciałaby zwiększyć swoje doświadczenie w polityce zagranicznej. Wiceprezydent pragnie również rzucić światło na problem jakim jest bezrobocie spowodowane pandemią COVID-19, głównie wśród kobiet. Podczas jednego ze swoich przemówień w Waszyngtonie określiła 2,5 miliona kobiet, które opuściły miejsca pracy jako stan wyjątkowy kraju. 

 “There will be people who say to you, ‘You are out of your lane'. They are burdened by only having the capacity to see what has always been instead of what can be. But don’t you let that burden you.”

„Wciąż będą ludzie, którzy powiedzą Ci 'Nie wychodź poza szereg.' Oni są obciążeni przez ich zdolność do dostrzegania tylko tego co zawsze było zamiast tego co może nadejść. Ale nie można pozwolić by oni Cię obciążyli.”

  Kamala Harris nigdy nie bała się wyrażać swojego zdania oraz bronić swoich przekonań oraz  zasad w które wierzy. Dlatego parła wciąż na przód po szczeblach swojej kariery do zastępczyni prokuratora okręgowego hrabstwa Almeda przez senatora reprezentującego stan Kalifornia do roli zastępczyni Joe Bidena. Jest urodzoną liderką, której rola wiceprezydenta jest przeznaczona. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *