Cykle SUKCES

Noc Muzeuów 2021

W sobotę, 15 maja odbyła się 17. edycja Nocy Muzeów. Ze względu na zalecenia związane z pandemią, wiele muzeów musiało ograniczyć swoje działania lub przenieść je całkowicie do świata wirtualnego.

Zdj. Magdalena Kordalewska

Program edukacyjno-charytatywny „Debiutantki”, realizowany w Muzeum Pałacu w Wilanowie od wielu lat, wspólnie z partnerami, stworzył dwa wideoklipy, których realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu Banku Gospodarstwa Krajowego. „Polonez 3 Maja” oraz „Witaj Majowa Jutrzenko” przeniosły odbiorców na koniec XVIII wieku, kiedy to mieszkańcami pałacu w Wilanowie byli Aleksandra z Lubomirskich Potocka oraz Stanisław Kostka Potocki. Hrabia Potocki należał do grona osób przygotowujących Konstytucję 1791roku i odegrał istotną rolę w jej uchwaleniu. Majowa premiera obu teledysków cieszyła się ogromnym powodzeniam. Utwory można znaleźć na platformie Youtube. Przedłużeniem Nocy Muzeów jest wilanowska wystawa najpiękniejszych strojów z epoki, które zostały zaprezentowane w teledyskach.

Zdj. Jarosław Tyszko

Wystąpiły w nich Debiutantki VIII edycji programu, który nawiązuje do przedwojennych form kształcenia młodych osób, rozwijając ich społeczną i historyczną wrażliwość. Kreacje wykonały studentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, pod opieką dyr. artystycznej Agaty Manowskiej oraz Moniki Moskwy: Małgorzata Bronka, Daria, Czubowicz, Karolina Jarmuła, Aleksandra Kaczak, Aleksandra Krajewska, Julia Nykiel, Weronika Santarek, Zofia Smołka oraz Kalina Woźniak. Kuratorką wystawy jest Agnieszka Dagmara Michalczyk, autorka programu „Debiutantki”.

Wystawa potrwa do 29 lipca b.r. Zapraszamy bardzo serdecznie do Muzeum Pałacu w Wilanowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *