#REVOLUTION FEMINIZM

Manifest Polskich Młodych Feministek

Feminizm ma dla nas wiele twarzy. Daje nam możliwości wyboru drogi życiowej. Mówi o równości, szacunku i siostrzeństwie. 

Pozwala dokonać wyboru i wspiera, zamiast oceniać. Feminizm zauważa nasze potrzeby, wychodzi na ulicę i walczy o swoje prawa. Jest wszędzie tam, gdzie kobiety przełamują stereotypy, gdzie robią to, co kochają, gdzie sprzeciwiają się dyskryminacji. Feminizm mówi pełną piersią o rzeczach ważnych. 

Wspiera osoby wykluczone, wyciąga rękę do potrzebujących, jest siłą kobiet. Feminizm to kobieta. Każda kobieta – wysoka, niska, piegowata, czarnoskóra, posiadająca blizny, nosząca ubrania w rozmiarze L, kupująca staniki z miseczką A, artystka, lekarka, osoba doświadczająca przemocy, lesbijka, ofiara gwałtu… 

Bo feminizm musi być intersekcjonalny i nie może wykluczać – tylko wtedy będzie miał sens. Nie pozwala nam zapomnieć o własnej wartości. Jest z nami, gdy stajemy w obronie drugiej kobiety i wtedy, gdy zauważamy problemy tego świata. 

Feminizm budujemy najpierw wewnątrz siebie, a później dzielimy się z pozostałymi kobietami. 

Dla nas, w YRSLF feminizm to przede wszystkim świat czuły na krzywdę, empatyczny i pełen zrozumienia. Feminizm to kobiety i osoby sojusznicze wspólnie walczące o zmianę, o równość i siostrzeństwo. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *